Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 10 lat do Drużyny Pożarniczej. Spotkanie odbędzie się 30 września 2023 roku o godzinie 10:00 w strażnicy OSP „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Tadeusza Kościuszki 2.

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu w pierwszą sobotę każdego miesiąca o godzinie 10:00 o będą trwały około 90 min. Dzieci podczas zajęć będą dużo się bawiły, poznają zasady bezpiecznych zachowań, zobaczą sprzęt strażacki, będą uczestniczyły w grach i zabawach.

Dzieci będą należały do młodszej sekcji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, czyli Dziecięcej Druzyny Pożarniczej (DDP). Po ukończeniu 12 roku życia przejdą do starszej sekcji (12-18 lat).
Składka członkowska młodszej sekcji wynosi 20 zł miesięcznie.

Informacji udziela Opiekunka DDP Julia Brankiewicz (517 890 904) lub opiekun MDP Adam Paluszkiewicz (608 842 585)

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Kilka słów o młodzieży w straży

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) OSP „Stołpno” to młodzież skupiona przy naszej jednostce. Prowadzenie drużyny jest tradycją, a jej ślady odnajdujemy w kronice OSP. MDP spotyka się raz w tygodniu, zazwyczaj jest to sobota. Podczas tego spotkania uczymy się obsługi sprzętu strażackiego, pierwszej pomocy, technik ratowniczych, ponadto jeździmy na biwaki i obozy, uczestniczymy w grach terenowych, itp. Nasze spotkania mają dużo większą tematykę niż ratownictwo. Przygotowujemy młodzież do zarządzania organizacją przez naukę wystąpień publicznych, pisanie projektów, czy spotkania z inspirującymi ludźmi. 

Jeśli masz pytania nie wahaj się, pisz śmiało lub po prostu przyjdź do nas!