Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat do Drużyny Pożarniczej. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2024 roku o godzinie 12:00 w strażnicy OSP „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Tadeusza Kościuszki 2.

Dzieci w wieku do 10 lat będą miały zajęcia dwa razy w miesiącu o godzinie 10:00 i będą trwały około 90 min. Dzieci podczas zajęć będą dużo się bawiły, poznają zasady bezpiecznych zachowań, zobaczą sprzęt strażacki, będą uczestniczyły w grach i zabawach. Dzieci będą należały do młodszej sekcji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, czyli Dziecięcej Drużyny Pożarniczej (DDP). Po ukończeniu 12 roku życia przejdą do starszej sekcji (12-18 lat).
Składka członkowska młodszej sekcji wynosi 20 zł miesięcznie.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat będzie miała spotkania raz w tygodniu w sobotę o godzinie 12:00. Spotkania związane są z szeroko rozumianym ratownictwem, ale nie zabraknie spotkań rozwijających kompetencje liderskie, integracji, zawodów i wycieczek. W celu zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy na Faceboka OSP i Instagrama.
Składka członkowska w starszej sekcji wynosi 50 zł miesięcznie.

W obu wypadkach warunkiem przynależności jest zaliczenie Próby Kandydackiej oraz zgoda rodziców na przynależność do OSP.

Informacji udziela opiekun MDP Adam Paluszkiewicz (608 842 585) lub Opiekunka DDP Julia Brankiewicz (517 890 904)

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Kilka słów o młodzieży w straży

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) OSP „Stołpno” to młodzież skupiona przy naszej jednostce. Prowadzenie drużyny jest tradycją, a jej ślady odnajdujemy w kronice OSP. MDP spotyka się raz w tygodniu, zazwyczaj jest to sobota. Podczas tego spotkania uczymy się obsługi sprzętu strażackiego, pierwszej pomocy, technik ratowniczych, ponadto jeździmy na biwaki i obozy, uczestniczymy w grach terenowych, itp. Nasze spotkania mają dużo większą tematykę niż ratownictwo. Przygotowujemy młodzież do zarządzania organizacją przez naukę wystąpień publicznych, pisanie projektów, czy spotkania z inspirującymi ludźmi. 

Jeśli masz pytania nie wahaj się, pisz śmiało lub po prostu przyjdź do nas!

Patronite to nowoczesna forma wspierania aktywności. Dzięki niej nie musimy się martwić, czy będzie nas stać na paliwo na zawody, czy materiały na zajęcia dla dzieci. Jeśli uważasz, że warto wpłacić na nasze konto 5 zł miesięcznie to zapraszamy do kliknięcia przycisku poniżej: